Twój wymarzony dom w miesiąc

Domy szkieletowe wyróżniają się w szczególności krótkim czasem budowy, a dzięki ograniczeniu prac „mokrych” budowa może być prowadzona niemalże w każdych warunkach. Już w kilka miesięcy można posiadać dom z całkowitym wyposażeniem. Oto kolejno następujące po sobie etapy budowy domu szkieletowego:

 

  1. Stan zerowy – prace ziemne i fundamentowe, czyli wykonanie posadowienia budynku jako płyty betonowe, stropy nad piwnicą czy też stropy drewniane, do czego zalicza się wykonanie ław i ścian fundamentowych oraz wylanie płyty betonowej lub też wykonanie ław i stawianie ścian z koroną murów.

  2. Konstrukcja szkieletu – włącza całość robót wraz z podłogami na każdej przewidzianej do zamieszkania kondygnacji budynku, w ramach tego etapu wykonuje się konstrukcję ścian zewnętrznych z otworami okiennymi i drzwiowymi, konstrukcję ścian wewnętrznych z otworami drzwiowymi, konstrukcję stropów, dachów i konstrukcje usztywniające.

  3. Stan surowy otwarty – następuje po zakończeniu robót konstrukcyjnych, obejmuje wykończenie ścian zewnętrznych oraz pokrycie połaci dachowych materiałami na poszycia i chroniącymi przed opadami atmosferycznymi.

  4. Stan surowy zamknięty – to stan po zabezpieczeniu budynku szkieletowego przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, który włącza między innymi montaż elementów blacharskich na dachu, rynien, pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej.

  5. Roboty elewacyjne – prowadzone są przed przystąpieniem do prac wewnątrz budynku i włączają wykonanie elewacji wybraną techniką, obróbki blacharskie przy elewacji, osadzenie parapetów, rur spustowych, wykonanie schodów zewnętrznych, tarasów i balustrad oraz inne prace.

  6. Montaż izolacji cieplej i akustycznej oraz paroizolacji – rozpoczyna się od ścian zewnętrznych, dachu, stropów, kończy na ścianach wewnętrznych.

  7. Montaż instalacji – prowadzony jest po ułożeniu izolacji cieplnej oraz zbudowaniu rusztu, włącza wykonanie wszystkich wymaganych instalacji, w tym wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, grzewczej.

  8. Montaż płyt gipsowych lub gipsowo-kartonowych albo boazerii  – to ostatni etap prac przed rozpoczęciem wykończenia wnętrza budynku.

  9. Roboty wykończeniowe – zalicza się do nich montaż stolarki drzwiowej, „biały montaż”, montaż parapetów wewnętrznych, gniazdek, podłóg itp.

 

 

Po zakończeniu wszystkich etapów zostaje ułożenie glazury i terakoty oraz szpachlowanie i malowanie ścian po czym można się wprowadzać!Referencje

"Referencje - zobacz"
kokoma
"Milo jest nam wraz z podziekowaniem- wystawic Firmie "Drew Mur" Marcin Zolnierczuk najwyzsza ocene- jednoczesnie stawiajac ja na najwyzszym szczeblu w hierarchii firm budowlanych wyspecjalizowanych w budownictwie drewnianym.  "
kokoma
Odwiedź:

Najlepsi 2018